Kočičí stránky

O nás

Jsme kočičí rodinka z Ostravy vychovávající tři statné kočičáky. Eos - Main coon, Archibald Christie - Britská modrá krátkosrstá a Arnold J. Rimmer - poctivá Kočka domácí. Všechny naše kocourky nabízíme ke krytí. Mazlíci jsou luxusní, bez průkazu původu, ale po rodičích s PP - výjimkou je samozřejmě náš Rimmsík, ovšem i ten je zárukou krásných koťat. Ostatně posuďte sami.

Má kočičí závislost se začala rozvíjet již v dětství, když mi rodiče pořídili perského kocourka jménem Matýsek. Byl s náma celých dlouhých 13 let a okamžitě se stal členem rodiny. Když jsem vylétla z hnízda a zařídila si pronájem bytu, začalo se mi po chlupatých mazlících stýskat. Po mnohadenním hledání na internetu jsem se nakonec rozhodla pro modrého britského krátkosrstého kocourka, kterého jsem pojmenovala Archibald Christie. Bydlí s náma od roku 2006 a v prosinci oslaví druhé narozeniny. Další kočičí miminko bylo záležitostí čistě náhodnou a zcela neplánovanou. Vesnická kočka domácí měla koťátka a jak už to tak bývá, ve většině případech se dávají pryč. Jenže mě zaujalo naprosto úžasné hnědé mramorované mimi a tak jsem se za něj "poprala" a o dva a půl měsíce později se nám už Rimmsík válel po posteli. Vzhledem k tomu, že náš byteček byl menších rozměrů, o další kočičce jsme vůbec neuvažovali. A pak přišlo velké stěhování do rodinného domku. Tehdy se nám otevřeli naprosto jiné možnosti a já začala koketovat s myšlenkou, že bych si pořídila svou vysněnou mainskou mývalí kočku. Jaké bylo mé překvapení, když mi můj přítel daroval jako předčasný vánoční presentík nádherného main coona, který by měl nejen dle mého názoru šance na úspěch na výstavách. Bohužel jeho matka, ač s průkazem původu, není uchovněná. Nic nepomůže, že otec sklízí jeden úspěch za druhým. Zvažujeme tedy možnost zúčastnit se alespoň v kategorii "bezpapírových" koček. Našim posledním rozšířením kočičího klanu je tedy od zaří 2007 Eos.

Do budocna plánuji věnovat se chovu mainských mývalích koček. Ráda by si pořídila kočičku a začala odchovávat vlastní koťata. To však je ještě hudba daleké budoucnosti, neboť tento sen se odvíjí od vlastního bytečku. Na pronájem máme kočiček až až.

Příjemné počtení i pokoukání přeje zástupce našeho klanu Sun

 
© Všechy články a fotografie, na tomto serveru jsou osobním vlastnictvím autorů. Bez jejich souhlasu s nimi dále nesmí být jakkoliv manipulováno.