Kočičí stránky

Kastrace kocoura

Ke kastraci se většině případů majitel rozhodne z důvodu značkování. Jak většina z nás ví, kocouří moč velice zapáchá a pokud máme kocourka doma, je téměř nemožné v takovém prostředí přežít. Však málokdo ví, že kastrace není okamžitým řešením. Trvá týdny a v některých případech měsíce než se hormony vyplaví z těla a tudíž nemůžete očekávat, že značkování pomine okamžitě. Kocoura se doporučuje kastrovat nejlépe v jednom roce. Pochopitelné je, že v případě dřívějšího značkování je možné kastraci provést již od osmého měsíce věku. Kocour už je pohlavně vyspělý a nehrozí zastavení růstu či zúžená močová trubice, která může způsobit vážné zdravotní komplikace. Kastrace trvá zhruba patnáct minut a komplikace jsou jen ojedinělé. Ve většině případů se jedná o infekci v kastračních ran.

Výhody kastrace

V případě, že máte svého mazlíčka venku bude pro Vás jistě velkým plus, že se Vám již nebude toulat a chodit domů poraněný ze rvaček se svou konkurencí. Celkově se zklidní a stane se mazlivějším. Pro kocourky čistě bytové mám malou radu – po kastraci mají tendenci přibírat a proto jsou vhodné granule Light se sníženou energetickou hodnotou.

 
© Všechy články a fotografie, na tomto serveru jsou osobním vlastnictvím autorů. Bez jejich souhlasu s nimi dále nesmí být jakkoliv manipulováno.